Co je to affiliate systém?

Tento článek by měl sloužit jako popis toho, co to vlastně affiliate programy (neboli provizní systémy) jsou. Cílem článku je srozumitelně popsat obecný princip fungování affilate systému.

Co je to affiliate program?

Affiliate program je označení pro druh internetové reklamy. Provozovatelem affiliate programu je například provozovatel nějakého eshopu. Ten zaplatí tzv. partnerovi za reklamu pouze provizi z prodeje uskutečněného díky reklamní ploše na stránkách partnera.

Situace z pohledu partnera (webmastera):

Partnerem je označován provozovatel partnerské stránky (občas se mu říká prostě jen webmaster). Ten umístí na svůj web bannery odkazující například na nějaký eshop. Díky těm bannerům přivádí na eshop návštěvníky a případné zákazníky. Pokud si někdo v eshopu něco objedná, partner za to dostane provizi z uskutečněného prodeje.

Situace z pohledu provozovatele affiliate:

Pokud se provozovatel nějakého eshopu rozhodne zřídit si vlastní affiliate program, je to pro něj velmi rozumný krok. Získá tak reklamu, která sama sebe vždycky zaplatí. Jeho eshop tak získá mnoho nových návštěvníků a potažmo i zákazníků.

princip affiliate

Konkrétní příklad

Například eshop pro prodej Plyšových zvířátek ve tvaru mikrobů má vlastní affilate systém. Pokud máte svůj web nebo blog, tak můžete vydělávat na tom, že na něj umístíte banner propagující tento eshop. Kdykoliv na tento banner někdo klikne a na eshopu si něco objedná, získáte tak provizi ve výši xx% z realizované objednávky.

Doporučení dalším webmasterům - získávání podpartnerů

Mnoho affilate programů poskytuje tzv. multilevel systém (či referal systém nebo systém podpartnerů). To funguje tak, že když webmaster doporučí nějakému jinému webmasterovi, aby se také zapojil do affiliate programu, tak bude dostávat určité % i z jeho prodejů.

Spokojenost na obou stranách

Z affiliate systému tedy mají prospěch obě strany, zisk má webmaster i provozovatel. Je to oboustranně velmi prospěšná win-win spolupráce.

Názvosloví

Místo slovního spojení „affiliate program“ se často také používá termín „provizní program“ nebo „provizní systém“. Stejně tak občas i „affiliate systém“. Pro lepší přehled termínů používaných ve spojitosti s affiliate marketingem je pro vás vytvořen malý slovníček pojmů. (viz. níže)

Slovník pojmů

Affil
český výraz, který se mezi internetovou komunitou vžil pro označení affiliate programu

Affilák
nejčastěji se tímto slovem označuje affiliate partner. Vypozoroval jsem, že jako "affilák" je označován někdo, kdo má business s affiliate programy hodně dobře rozjetý - velký affilák :)

Affiliate manažer
1) označuje softwarovou aplikaci, která se stará o započítávání provizí a správu partnerů
2) označuje člověka, který spravuje provizní program a komunikuje s partnery - viz manager partnerů

Affiliate program
synonymum pro "provizní program" = systém, který umožňuje přivýdělek webmasterům tím, že budou propagovat nějaký eshop nebo službu a budou získávat provize z prodejů

Affilista
opět označení pro affiliate partnera

Manager partnerů
neboli partnerský manager = člověk na něhož se můžete obrátit, když potřebujete vyplatit provize, potřebujete poradit s nasazováním bannerů a nebo máte nějaký dotaz ohledně daného provizního programu

Partnerský program
synonymum pro "provizní program" či "affiliate systém"

Podpartner
mnoho provizních programů umožňuje doporučit program dalším webmasterům a získávat provize i z jejich prodejů. Takový doporučený webmaster se nazývá podpartner.

Program spolupráce
někdy se tak označují provizní systémy. U mnoha eshopů se pod tímto odkazem skrývají informace o jejich provizním programu.

Provizní síť
většinou se tak označuje systém, kdy je více provizních programů zahrnuto pod jednou střechou - v provizní síti. Vy se zaregistrujete do této provizní sítě jako partner a máte na výběr z velkého množství produktů, které můžete propagovat na svých stránkách.

Refferal systém
tak se nazývá systém, kdy můžete doporučit provizní systém dalším webmasterům a získávat provize i z jejich prodejů. Webmasteři, kteří se stali partnmery na vaše doporučení se stávají vašimi podpartnery.

Zdroje:
https://affily.cz/slovnik
https://affily.cz/blog/zaklady-co-je-to-affiliate-system

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena. kEchi | Proklik.webnode.cz | Na tomto webu nejsou umístěny žádné filmy,hudba ani seriály,ale pouze odkazy na weby kde jsou uložené.

Prace,práce,domaci prace,vydelky,privydelky na internetu,vydelavat,provize,partner,spoluprace,registrace odkazu,vymena odkazu,prace na doma,registrace,domaci práce internet,prace smlouva,marketing,domaci prace nabidka,partnersky program,provize,provizni systemy,registrae prace.Výdělek na internetu,online,mp3,mp3ky,download,mp3 download,serialy online, serialy,himym,the simpsons, simpsnovi,klikačky,emailovky,scam,ptc,ptr,paypal,alertpay,libertyreserve,klikny,vydelek,výdělek,vydelek na netu,výdělek na netu,vydeleknanetu,peníze,Důkazy výplat,výplaty,důkazy,proof,earnmoney,finance,financial,zvýšení návštěvnosti,csklik,neobux,incentria,incrasebux,buxism,Fazole,TrekPay,AdvertClick,BuxMatrix,ClixSense,OnBux,Cashium,Mycubie,CubieClix,proklik,klik,PtcXel,MoneyBux,peníze z internetu,penízenanetu,peníze na internetu,výdělky,výdělky online,vydělávej,cash,linkgrand,zarobok na internete,vydělávej,20dollar2surf,G1Barre,SunnyPtp,surfbary,manualsurfy,autohitsy,autosurfy,scam list,matrix,placené emaily,výdělek PTC,výdělek PTR,výdělek prostřednictvím internetu,práce,brigáda,brigády na internetu,job na netu,job na internetu,okamžitě vyplácející klikačky,best ptc site,instant sites, make money, online business, paid to click, trusted sites, alertpay, proofs, work at home, network, instant ptc sites, proklik, proklik reklama, cena za proklik